Ogłaszamy 46. edycję konkursu Satyrykon!

Satyrykon jest organizowany w Legnicy od 1977 roku. To jeden z najważniejszych na świecie konkursów dla artystów zajmujących się sztukami wizualnymi. Rokrocznie na Satyrykon spływają tysiące prac twórców z całego świata. Od wielu lat konkursowe propozycje przesyłać można w dwóch działach tematycznych, w których przyznawane są następujące nagrody: złoty, srebrny i brązowy medal oraz dwa wyróżnienia. Z obu działów wyłaniana jest natomiast główna nagroda, czyli Grand Prix Satyrykonu.

Miło nam wreszcie ogłosić kolejną – już 46. – edycję konkursu Satyrykon, a wraz z nią kilka zmian. Zanim jednak do nich przejdziemy, rozpocznijmy od najistotniejszej sprawy: dwóch tematów, z którymi zmagać będą się artyści. Tak więc – tematem edycji SATYRYKON 2023 jest EGO! Oczywiście, jak co roku, można też przesyłać prace do drugiej, nieco bardziej ogólnej kategorii, jaką jest ŻART i SATYRA.

Na prace czekamy do 5 stycznia 2023 roku, do godziny 11:59 czasu polskiego. I tu ważna zmiana! Idziemy z duchem czasu, więc zgłoszenia na konkurs przyjmujemy online przez specjalny formularz znajdujący się na naszej odświeżonej stronie Satyrykonu pod linkiem: https://satyrykon.pl/zgloszenia/.

Chcemy ułatwić możliwość zgłaszania się do konkursu. Uprościliśmy formułę przesyłania propozycji do absolutnego minimum. Jedyne, o czym należy pamiętać, to format i wielkość załączanych prac – mówi Paulina Maciejewska, odpowiedzialna za organizację Satyrykonu.

Gdy konkurs dobiegnie końca, przyjdzie czas na międzynarodowe Jury (jego skład owiany jest jeszcze tajemnicą), które dokona selekcji prac zakwalifikowanych do II etapu. Stąd już prosta droga do najprzyjemniejszej części pracy, czyli obrad w Legnicy, gdzie jurorzy zobaczą fizycznie nadesłane prace i przyznają nagrody regulaminowe. Oprócz wspomnianych wyróżnień przyznajemy także statuetki – medale dla zdobywców głównych nagród, tradycyjne dyplomy – grafiki i ten jeden najważniejszy – szczerozłoty kluczyk dla laureata Grand Prix.

Chyba już bardziej zachęcać nie musimy. Chwytajcie ołówki, pędzle, dłuta, aparaty, czy też (to dla miłośników elektronicznych form) myszy komputerowe i… bierzcie się do pracy!

Satyrykon nadciąga!

t e r m i n a r z:

  • zakończenie przyjmowania prac:  5 I 2023 r., godz. 11:59 czasu polskiego, przez formularz: https://satyrykon.pl/zgloszenia/
  • informacja o zakwalifikowaniu prac do II etapu konkursu: do 25 I 2023 r. na stronie www.satyrykon.pl
  • nadsyłanie oryginałów prac zakwalifikowanych do II etapu: do 6 III 2023
  • posiedzenie Jury 10-12 III 2023
  • ogłoszenie wyników do dnia 12 III 2023
  • wystawa konkursowa  VI – VIII 2023
  • zwrot prac po cyklu wystaw do 31 XII 2024

Regulamin konkursu: http://satyrykon.pl/regulamin/

Skip to content