Konkurs SZKIC MA MOC – już po raz trzeci!

W 2020 roku Legnickie Centrum Kultury po raz pierwszy ogłosiło konkurs na najlepszy szkicownik, czyli Szkic ma Moc. I jak się okazało – szkice rzeczywiście mają wielką moc! Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się ponad 200 uczestników – uczniów i absolwentów szkół artystycznych z całej Polski. Druga edycja zaskoczyła nas zwiększoną frekwencją – tu zgłosiło się 220 autorów. Jak będzie podczas trzeciej odsłony szkicownikowych zmagań? Tego przekonamy się wiosną 2023 roku!

 

– Są szkicowniki, których artystyczna wartość nie ustępuje gotowym realizacjom. Wyróżniają się siłą ekspresji, prawdą emocji, szczerością i odwagą. Takich szkicowników właśnie szukamy, takie chcemy pokazać na wystawie towarzyszącej Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy, takie zamierzamy opublikować w towarzyszącym wystawie katalogu, a ich autorów chcemy poddać ocenie jury, nagradzać i promować – podkreślił Tomasz Broda, który jest pomysłodawcą konkursu oraz Przewodniczącym Jury.

Prace do konkursu SZKIC MA MOC 2023! należy złożyć lub przesłać do Legnickiego Centrum Kultury w terminie do 13 lutego 2023 roku – liczy się data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz karta zgłoszeń dla Uczestników konkursu są do pobrania poniżej:

Regulamin konkursu –  Szkic Ma moc 2023_regulamin

Karta zgłoszeń – Szkic ma moc 2023

Skip to content