Ogłaszamy 47. edycję konkursu Satyrykon!

Satyrykon jest organizowany w Legnicy od 1977 roku. To jeden z najważniejszych na świecie konkursów dla artystów zajmujących się sztukami wizualnymi. Rokrocznie na Satyrykon spływają tysiące prac twórców z całego świata. Od wielu lat konkursowe propozycje przesyłać można w dwóch działach tematycznych, w których przyznawane są następujące nagrody: złoty, srebrny i brązowy medal oraz dwa wyróżnienia. Z obu działów jury wybiera główną nagrodę, czyli Grand Prix Satyrykonu.

Miło nam wreszcie ogłosić kolejną – już 47. – edycję konkursu Satyrykon. Tematem edycji SATYRYKON 2024 jest ATRAPA! Oczywiście, jak co roku, można też przesyłać prace do drugiej, nieco bardziej ogólnej kategorii, jaką jest ŻART i SATYRA.

Na prace czekamy do 5 stycznia 2024 roku, do godziny 11:59 czasu polskiego. Zgłoszenia na konkurs przyjmujemy online przez specjalny formularz znajdujący się na naszej odświeżonej stronie Satyrykonu pod linkiem: https://satyrykon.pl/zgloszenia/

Gdy konkurs dobiegnie końca, przyjdzie czas na międzynarodowe Jury (jego skład owiany jest jeszcze tajemnicą), które dokona selekcji prac zakwalifikowanych do II etapu. Stąd już prosta droga do najprzyjemniejszej części pracy, czyli obrad w Legnicy. To tutaj jurorzy zobaczą fizycznie nadesłane prace i przyznają nagrody regulaminowe. Oprócz wspomnianych wyróżnień przyznajemy także statuetki – medale dla zdobywców głównych nagród, tradycyjne dyplomy – grafiki i ten jeden najważniejszy – szczerozłoty kluczyk dla laureata Grand Prix.

Chyba już bardziej zachęcać nie musimy. Chwytajcie ołówki, pędzle, dłuta, aparaty, czy też (to dla miłośników elektronicznych form) myszy komputerowe i… bierzcie się do pracy!

Satyrykon znów nadciąga!

Skip to content