Nagroda legnickich dziennikarzy przyznana!

Satyrykon 2020

nagroda legnickich dziennikarzy

im. ANDRZEJA WALIGÓRSKIEGO

(28. edycja)

Zgodnie z satyrykonową świecką tradycją, legniccy dziennikarze spotkali się już po raz 28. aby wybrać nagrodę im. Andrzeja Waligórskiego. Dziennikarskie jury wybiera dzieło spośród polskich artystów, który odpowiada dewizie Patrona nagrody: nie kopać leżącego, nie huśtać się na wiszącym, ale tępić głupotę we wszystkich jej przejawach.

Niemal jednogłośnie zwyciężyła praca Krzysztofa Grzondziela „Pokój wg Donalda Trumpa” odnosząca się do głośno komentowanych w mediach poczynaniach prezydenta USA.

Laureat nagrody dziennikarzy, Krzysztof Grzondziel, jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 1984 r.). Oprócz malarstwa zajmuje się także grafiką, plakatem oraz rzeźbą. Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, m.in.: nagroda SPAK-u „ERYK” za całokształt pracy twórczej, Grand Prix Satyrykonu w 1985, czy I nagroda 30.Aydin Dogan International Cartoon Competition w Turcji w 2001 r.


Krzysztof Grzondziel „Pokój wg Donalda Trumpa”

PROTOKÓŁ

z posiedzenia jury 28. edycji nagrody im. Andrzeja Waligórskiego

SATYRYKON Legnica – 2020

10 marca 2020

Jury w składzie:

Andrzej ANDRZEJEWSKI –  Radio Wrocław
Artur GUZICKI  – pisarz
Ewa JAKUBOWSKA –  e-legnickie.pl
Klaudia KORFANTY –  Gazeta Wrocławska
Przemysław CORSO –  literat
Piotr KRZYŻANOWSKI –  Gazeta Wrocławska
Karolina KURCZAB –  Radio Wrocław
Przemysław ŁYSKAWA –  dziennikarz
Wojciech OBREMSKI –  lca.pl
Honorata RAJCA –  Nowiny Jeleniogórskie
Mateusz RÓŻAŃSKI – Gazeta Wrocławska
Lilla SADOWSKA –  lca.pl
Dawid STEFANIK –  tulegnica.pl
Justyna TEODORCZYK –  dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy
Grzegorz ŻURAWIŃSKI –  gazeta Teatralna @KT

Po obejrzeniu rysunków autorów polskich – zgodnie ze świecką satyrykonową tradycją – postanowiło jednomyślnie przyznać tegoroczną nagrodę rzeczową wraz z dyplomem autorstwa BARTOSZA BIENIASA dla KRZYSZTOFA GRZONDZIELA za pracę “Pokój wg Donalda Trumpa”.

Tym samym KRZYSZTOF GRZONDZIEL zostaje zobligowany do przygotowania dyplomu dla laureata nagrody im. Andrzeja Waligórskiego, która zostanie przyznana w następnej edycji konkursu SATYRYKON –  Legnica 2021.

Skip to content