Z ojca na syna. Eryk i Teodor Lipińscy

W roku 2023 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego obchodziło 45-lecie istnienia. Głównym punktem uroczystej celebracji była wystawa jubileuszowa, na którą złożyły się dwie równoczesne ekspozycje poświęcone założycielowi i patronowi Muzeum Karykatury – Erykowi Lipińskiemu.

Zbiór prac „Z ojca na syna. Teodor i Eryk Lipińscy”, który zobaczymy w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (w hallu Starego Ratusza) od 7 czerwca do 30 września, nawiązuje do wspomnianych rocznicowych wystaw. Prezentowane na ekspozycji prace pochodzą z prywatnej kolekcji Zuzanny i Tomasza Lipińskich oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. 

Wystawa Z ojca na syna, zorganizowana przez Legnickie Centrum Kultury, Fundację Satyrykon oraz Muzeum Karykatury jest kolejną, zupełnie nową próbą ukazania niezwykłej relacji łączącej Teodora i Eryka Lipińskich. Prezentowany na wystawie wybór prac, w czytelny sposób wskazuje momenty przenikania się twórczości obu artystów oraz uzmysławia nam, jak ważnym źródłem inspiracji dla Eryka była osoba ojca i jego działalność artystyczna.

Wernisaż zaplanowany jest na 15 czerwca o godz. 17 w Teatrze Modrzejewskiej i jest częścią wydarzenia SATYRYKON 2024.

Wstęp bezpłatny

Skip to content