Za nami finisaż Satyrykonu 2020!

28 sierpnia (piątek) w Muzeum Miedzi miał miejsce finisaż Międzynarodowej Wystawy Satyrykon 2020. Podczas finisażu zostały wręczone nagrody tegorocznym laureatom Satyrykonu. Ze względu na panującą sytuację w uroczystości udział wzięli artyści i goście z naszego kraju.

Gości finisażu przywitał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który wraz z przewodniczącym Jury Satyrykonu, Robertem Sową, wręczył nagrody laureatom. Nagrody odebrali: Krzysztof Grzondziel (Nagroda legnickich dziennikarzy im. Andrzeja Waligórskiego), Włodzimierz Staszczyk (Nagroda Dyrektora LCK), Joanna Lorenc (Nagroda Fundacji Satyrykon) oraz Norbert Sarnecki (Grand Prix Satyrykonu 2020). Norbert Sarnecki był także nagradzany przez Prezydenta Legnicy w ubiegłych latach. W 2010 roku za pracę „Fryderyk był także Wielkim Smakoszem” oraz w 2019 roku za pracę „Kot”. Podczas tegorocznego Satyrykonu Prezydent Legnicy przyznał swoją nagrodę dla Gabriela Rusu z Rumunii za pracę „Quo Vadis?”.

Po uroczystości Prezydent wraz z gośćmi zwiedzili wystawy w Muzeum Miedzi (wystawa pokonkursowa), Galerii Satyrykon (Najlepsze Debiuty) oraz w hallu Teatru H. Modrzejewskiej („Bookface, księga twarzy pisarzy” autorstwa Tomasza Brody).

Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy sobie i Wam spotkania w szerszym gronie na następnym Satyrykonie!

Zdjęcia: Małgorzata Banaszkiewicz (UM Legnica)

IMG_3203
IMG_3239
IMG_3298
IMG_3334
IMG_3359
IMG_3381
IMG_3401
IMG_3471
IMG_3538
Skip to content