Piotr Rychel w Galerii Satyrykon

Po pandemicznej przerwie, czyli po prawie dwóch latach, powróciły do Galerii Satyrykon spotkania autorskie z bohaterami prezentowanych u nas wystaw.

Piotr Rychel – autor wystawy „Archetypki i Symbolki” spotkał się 18 listopada w Galerii Satyrykon z uczniami klasy o profilu artystycznym V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Artysta zaprezentował licealistom prace odnoszące się do tego co dotyczy ich codzienności – szkoły, relacji z rodzicami i otoczeniem, współczesnych technologii. Pokazał również jak wygląda proces twórczy, kiedy spod ołówka czy pędzla wyłania się postać tworzona dla gry komputerowej czy bohater ilustrowanej książki.

Następnie – o godz.18.30 miał miejsce wernisaż wystawy, podczas którego Piotr Rychel przybliżył zebranej publiczności swoją twórczość i opowiedział o współpracy przy ilustrowaniu książek. Jednym z poruszanych tematów była współpraca z Grzegorzem Kasdepke, z którym wspólnie stworzyli popularną serię o Przygodach Detektywa Pozytywki – dostępne w sprzedaży w Galerii Satyrykon.

Wystawa jest częścią projektu badawczego pod nazwą „Percepcja Sztuki” prowadzonego przez Uniwersytet Wrocławski wspólnie z Legnickim Centrum Kultury. Głównym celem projektu jest badanie percepcji dzieł sztuki przez ich odbiorców. W trakcie wernisażu gościliśmy przedstawicieli projektu, którzy przybliżyli jego założenia publice.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Skip to content