Nie tylko wernisaż! (6)

Nie tylko wernisaż!

Już jutro Marianna Oklejak we własnej osobie niemal przez cały dzień do dyspozycji legniczan. Zaczynają wierni fani Basi. O 11.00 Galeria Satyrykon będzie gościć klasę IIIa legnickiej szkoły muzycznej. Oni może nie wiedzą, że wspaniała Pani Zorro, której zasługi w promowaniu polskiej ilustracji dla dzieci są nieocenione (http://znak-zorro-zo.blogspot.com), trochę narzekała na to „basiowanie” (cytat) i potrzebowała czasu, aby się do niego w pełni przekonać. Ale na pewno mają własne refleksje i pytania!

Nie tylko wernisaż! (2)
Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, seria o Basi
Nie tylko wernisaż!
Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, seria o Basi

O 12.30 na spotkanie z ilustratorką stawi się grupa złożona z uczniów V LO i seniorów. Jak zwykle, wszystkie spotkania mają charakter otwarty i nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed południem Galerię Satyrykon odwiedzili również inni np. uwiedzeni „Oklejakową” wizją polskiej kultury ludowej oraz wszelkiej maści wielbiciele polskiej ilustracji.

Nie tylko wernisaż! (4)
Marianna Oklejak „Cuda wianki”
Nie tylko wernisaż! (5)
Marianna Oklejak „Cuda wianki”

Tradycyjnie zapraszamy na wernisaż. Marianna Oklejak ma taki szczególny czar powiedziała nam bohaterka poprzedniej wystawy – Emilia Dziubak. No i na pewno z autorką „Cud-niewidów” (to kontynuacja książki „Cuda wianki”) dogadają się np. wielbiciele Jurija Norszteina, bo „złoty ślimak” to podobno jej ulubiony animator. Aż szkoda, że Ci, którzy tu od razu przychodzą na myśl, chyba jednak z Petersburga i Moskwy do szóstej po południu do Legnicy dojechać nie zdążą!

Nie tylko wernisaż! (3)
Marianna Oklejak, Watykan, Mediolan, Paryż, ilustracje z przewodników dla młodych podróżników do tekstu Marty Spingardi

Reasumując: zainteresowani ilustracją, piękną i oryginalną książką autorską, folklorem, muzyką, animacją, wycinaniem, gotowaniem, szyciem, ekologią, od najmłodszych po najstarszych… Ta wystawa i ten wernisaż jest dla Was!

Galeria Satyrykon, 17 marca 2017, początek wernisażu – godzina 18.00

Skip to content