Lato z Satyrykonem, czyli 45 lat Satyrykonu

Już dziś zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawach Satyrykonu, które odbędzie się w różnych związanych ze sztuką miejscach Legnicy w piątek, 12 sierpnia.

Prezentację ekspozycji grafik zakwalifikowanych do Międzynarodowej Wystawy Satyrykon – Legnica 2022, wraz z omówieniem nagrodzonych prac, rozpoczniemy o godzinie 17 w sali wystawowej Muzeum Miedzi w Akademii Rycerskiej. Poznamy zarówno historię konkursu, jak i szczegóły jego obecnej edycji, a artystyczne wrażenia uzupełni przygotowana specjalnie na tę okazję wideo prezentacja.

Następnie przeniesiemy się do Galerii Ring, gdzie o godzinie 17:45 powita nas Tomasz Broda – pomysłodawca konkursu „Szkic Ma Moc”, który przybliży zarówno założenia, jak i szczegóły drugiej odsłony tych zmagań.

O godzinie 18:15 nadejdzie natomiast czas na najlepszy debiut tegorocznego konkursu – w Galerii Satyrykon swoje prace zaprezentuje Yurii Levshyn. Oprócz omówienia wystawy (dowiemy się choćby, które z prac Yurii przygotował specjalnie w nawiązaniu do wojny w Ukrainie, oraz w jaki sposób wyłaniany jest najciekawszy satyrykonowy debiut) porozmawiamy też o samej Galerii – jej powstaniu oraz niedawnym jubileuszu dziesięciolecia.

Na zakończenie, o godzinie 18:45, w Teatrze Modrzejewskiej przywitają nas „Nie tylko nóżki” – przedstawimy okoliczności powstania tej ekspozycji oraz oprowadzimy po niej widzów nawiązując do tekstów kabaretowych oraz wieloletniej współpracy Muzeum Karykatury i Satyrykonu. Dodatkową atrakcją będzie przedstawienie fotografii wypożyczonych z Muzeum, które nie zostały zaprezentowane na wystawie.

Po zakończeniu każdej z części oprowadzania uczestnicy – po udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań – wygrać będą mogli katalogi tegorocznej wystawy. W pięciu z nich ukryje się zaproszenie na Koncert – „Ralph Kaminski & My Best Band in the World” Wstęp na wszystkie ekspozycje jest wolny. Do zobaczenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Skip to content