10 lat Galerii Satyrykon

10 grudnia 2010 r. Galeria Satyrykon zainaugurowała swe istnienie wystawą Marcina Bondarowicza i promocją kalendarza „Literaturity show” Tomasza Brody. Od tego momentu doroczna promocja kalendarza stała się już tradycją i zorganizowaliśmy tu grubo ponad 50 wystaw.

Satyrykon po 33 latach istnienia zyskał własną galerię – to dla nas sukces, że to miejsce ma już 10.lat i przez ten czas gościło wielu artystów z Polski i zza granicy.

W trakcie trwania działalności Galerii Satyrykon oprócz artystów związanych z konkursem z satyrą zapraszamy do współpracy różnych ilustratorów i tych tworzących dla dzieci i tych których prace drukowane są w poważnych czasopismach. Często są to artyści pracujący również dla wydawców książek i czasopism zagranicznych. Prezentujemy prace autorów uznanych tych z tak zwanej. „najwyższej półki” i młodych zdolnych, których prace uznajemy za istotne i wartościowe.

Na prezentacji prac artystów działalność artystyczna Galerii się nie kończy. Staramy się pełnić również rolę edukacyjną. Organizujemy spotkania artystów wystawiających z młodzieżą licealną, warsztaty rysunkowe, oprowadzania kuratorskie w zależności od tematu wystawy- dla przedszkolaków, uczniów, seniorów. Powstał także cykl warsztatów pod nazwą „Spotkania z ilustracją” czy też „Halo tu sztuka” cykl tych spotkań ma za zadania przybliżyć doświadczenia artystów w ich pracy nad działami pokazać warsztat, a także popularyzować polską ilustrację wśród młodych odbiorców sztuki.

Przez 10 lat działalności Galeria Satyrykon zyskała znaczącą pozycję na rynku wystawienniczym. Świadczy o tym choć by to jak często zapraszając artystów do prezentacji prac w Legnicy słyszymy  ” To zaszczyt mieć wystawę w  Galerii Satyrykon”.

zaproszenie.1jpg
IMG_0547
4_lata_GS
Skip to content