Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2024

Satyrykon to międzynarodowy, otwarty konkurs, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne.
Na tegoroczny 47. Satyrykon zgłoszono 2783 prace 836 autorów z 61 krajów świata. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 172 prace. Prace oceniano w dwóch kategoriach – ŻART i SATYRA oraz w ramach tegorocznego tematu – ATRAPA.

plakat: Dominika Czerniak-Chojnacka
Jury 47. edycji konkursu Satyrykon obradowało 9 marca 20234 r. w składzie: Agim Sulaj (Włochy) – przewodniczący, Justyna Jędrysek (Polska), Elżbieta Laskowska (Polska), Grzegorz Myćka (Polska), Elżbieta Pietraszko (Polska), Ronald Vanoystaeyen (Belgia) oraz Jugoslav Vlahović (Serbia).
Jury po obejrzeniu wszystkich prac przyznali Grand Prix Satyrykonu 2024 dla Pawła Kuczyńskiego za pracę „Mur”
– Zobaczyliśmy bardzo dużo bardzo dobrych prac i trudno było wybrać między najlepszymi. To prawda, że Grand Prix wcale nie jest do śmiechu. Bo i sytuacja, w której jesteśmy w tej chwili na świecie, wcale nie jest zabawna. Ale wśród nagrodzonych mamy też wiele zabawnych prac. Ludzie, którzy przyjdą w czerwcu zobaczyć wystawę, też będą mogli się pośmiać. Tematy są bardzo uniwersalne: nie tylko dotyczą wojny i religii, ale też chociażby
podejścia człowieka do przyszłości swojej i planety. Ten Satyrykon charakteryzował się dużą różnorodnością.– ocenia przewodniczący Agim Sulaj.
Grand Prix Satyrykon 2024 - Paweł Kuczyński (Poland) "Mur"

Wystawę można obejrzeć od 6 czerwca do 30 września 2024 r w legnickim Muzeum Miedzi (gmach główny).

Oficjalne otwarcie wystawy i ceremonia wręczenia nagród obędą się 14 czerwca 2024 r. 

 

Skip to content