Dziś spotkanie i wernisaż (1)

Dziś spotkanie i wernisaż!

Dzieci zjednuje poczuciem humoru i autentycznością, dorosłych również odrobiną melancholii, poezją i rozlicznymi podtekstami. Wszystkich – malarską urodą tworzonych przez nią ilustracji, plakatów, obrazów. Przy dokładniejszym przyjrzeniu się – potrafi nieźle zaskoczyć.  To jej Rycerz Szaławiła, Pan Soczewka i reszta naszych ukochanych bohaterów bajek Jana Brzechwy zawdzięcza nowe oblicze.

Dziś spotkanie i wernisaż (2)
Jola Richter-Magnuszewska, ilustracje do bajek Jana Brzechwy

W silnej, utalentowanej grupie współczesnych polskich ilustratorów książek dla dzieci Jola Richter-Magnuszewska ma nieco osobną, własną „nyżę”. (Tak by powiedział Tadeusz Konwicki, a przekładając na język powszechnie używany – niszę). Trzeba też było wiele zachodu, aby namówić ją na opuszczenie cudownego miejsca, w którym mieszka i przyjazd do Legnicy. Na ogół twierdzi, że ilustracje powinny się bronić same, ale nam się udało! I teraz zamierzamy ją naciągnąć na kilka opowieści. Że do nich również ma wielki talent, nietrudno zauważyć na jej blogu.

Dziś spotkanie i wernisaż (1)
Jola Richter-Magnuszewska, ilustracje do bajek Jana Brzechwy

Jola Richter-Magnuszewska jest dziś z nami. Najpierw o godzinie 13.00 na spotkaniu w Galerii Satyrykon, a potem na wernisażu prezentowanej tamże wystawy ilustracji.
Otwarcie wernisażu jak zwykle o 18.00. Zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=0B_YH_w3qzg

Skip to content