W Galerii Satyrykon - Katarzyna Domżalska

W Galerii Satyrykon – Katarzyna Domżalska

Jest niepokorna i pełna sprzeczności. Potrafi zilustrować wszystko, co wpadnie jej w ręce i to nie jedyna z jej umiejętności. Równie chętnie zajmuje się animacją (realizowane wspólnie z Radomiłem Folcikiem filmy łatwo odnaleźć na Youtube). Tworzone przez nią plakaty, okładki, ilustracje prasowe i te robione dla własnej przyjemności często przybierają formę kolażu. Okraszone szczątkami nieczytelnych bazgrołów i pełne składających się w coś na kształt prywatnej mitologii powtarzalnych elementów intrygują i dla postronnych po części na zawsze pozostaną tajemnicą. Nieco oczyszczone z nadmiaru osobistych skojarzeń (vide „I am from Poland”) często pozostają z nami na zawsze. Wielką siłą wszystkich tych ilustracji jest to, że poruszane w nich problemy niemal zawsze zyskują konkretną, „ludzką twarz”, czasem chyba (choć to kolejna prywatna tajemnica) rodziny lub znajomych…

Wyraźnie lubi absurd, bywa dwuznacznie frywolna i ma nieco czarne, dosłownie ociekające krwią i farbą poczucie humoru rodem z horrorów.
Już od wczoraj w Galerii Satyrykon – Katarzyna Domżalska. Już w piątek (9 września) będzie można osobiście spotkać się z artystką. Najpierw na przedpołudniowym „Spotkaniu z ilustracją” (godzina 12.30), a potem na oficjalnie otwierającym wystawę wernisażu. Wyjątkowo o godzinie piątej po południu (17.00).
Serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Domżalska Z rodziną tylko na zdjęciu…
Galeria Satyrykon w Legnicy, Rynek 36
otwarcie wystawy 9 września 2016, godz. 17.00
(wystawa czynna 6 IX – 29 X 2016)

cykl „Spotkania z ilustracją” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN

Kilka innych ilustracji i informacji:
http://katarzynadomzalska.blogspot.com

Skip to content