Najlepszy Debiut Satyrykonu 2022  – Yurii Levshyn

Najlepszy Debiut Satyrykonu 2022  – Yurii Levshyn Galeria SATYRYKON w Legnicy

czas trwania:  7 czerwca  – 27 sierpnia 2022

Satyrykon od wielu lat promuje młodych twórców, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie artystyczne – stąd pojawiła się dodatkowa nagroda w konkursie Satyrykon, czyli Najlepszy Debiut.

W tym roku po raz pierwszy na Satyrykon zgłosił swoje prace Yurii Levshyn, który zdobył II nagrodę, srebrny medal za pracę „Cenzura” w dziale tematycznym ŻART i SATYRA. Miłą konsekwencją zdobycia po raz pierwszy nagrody i debiutanckiego uczestnictwa jest wystawa indywidualna w Galerii Satyrykon.

Yurii Levshyn jest grafikiem i ilustratorem pochodzącym z Ukrainy, obecnie mieszka w Polsce. Urodzony w 1995 roku, absolwent kierunku Grafika w Collegium da Vinci w Poznaniu. Zajmuję się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową i ilustracją.

Swoimi pracami stara się mówić o rzeczach mu bliskich i codziennych, o tym co go niepokoi ale i o tym, co go zachwyca. W jego grafikach często można dostrzec komentarz dotyczący aktualnych i ważnych wydarzeń.

Przy tworzeniu swoich prac nie zamyka się w jednej technice – stosuje zarówno media tradycyjne (takie jak rysunek, malarstwo czy grafika warsztatowa), jak i szeroki wachlarz narzędzi cyfrowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Skip to content