Magda Wosik w Galerii Satyrykon (3)

Magda Wosik w Galerii Satyrykon

W Legnicy Magdaleny Wosik przedstawiać nikomu nie trzeba. Jej finezyjne, obowiązkowo okraszone celną puentą rysunki (a wcześniej linoryty) od lat oglądamy na satyrykonowych wystawach. W większym wyborze pojawiły się już w Galerii Satyrykon w postaci indywidualnej ekspozycji („Moja dusza gra(i)fika”, 2011).

Dwa lata później, podczas wrocławskich „Skłonności do ostrości” poznaliśmy nieco szczegółów ze studenckiego etapu jej życia. Sympatyczny dialog pedagogów wrocławskiej ASP, opiekunów tej edycji – Magdy Wosik i Tomka Brody, opowiadających o swoich podopiecznych i konfrontujących ich doświadczenia z własnymi to jeden z najbardziej wyrazistych pomysłów na towarzyszące wystawom „Skłonności” wydawnictwo. Teraz zaś, w ramach „Spotkań z ilustracją” będziemy mieli okazję poznać dokładniej kilka innych aspektów jej jakże wszechstronnego dorobku.

Będzie więc o pierwszych na świecie antykolorowankach, obrazkach z serii „Wytęż wzrok”, które dzieci i rodzice tak pokochali, że zainspirowali artystkę do stworzenia w tej formie całej książki, o bezprecedensowych śledztwach agenta Kota w Półbutach i Kapitana Wilka na tropie, ilustrowaniu powieści dla młodzieży, komiksie z Pana Tadeusza, obrazkach dla najmłodszych i najstarszych, wierszykach… Czy to wszystko się w ogóle da się wymienić i omówić w ciągu jednej godziny?
Tak czy inaczej, zapraszamy w piątek, 30 września o 12.30.

Wiele z tego, o czym była wyżej mowa można zobaczyć na stronie artystki.
http://www.wosik.com.pl
Pewną pomocą w poruszaniu się w bogatym świecie jej twórczości ma służyć również jak zwykle wydany w związku ze spotkaniem z Magdą Wosik folder.

Magda Wosik w Galerii Satyrykon (1)

cykl „Spotkania z ilustracją” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN
Skip to content