Magda Wosik w Galerii Satyrykon

W Legnicy Magdaleny Wosik przedstawiać nikomu nie trzeba. Jej finezyjne, obowiązkowo okraszone celną puentą rysunki (a wcześniej linoryty) od lat oglądamy na satyrykonowych wystawach. W większym wyborze pojawiły się już w Galerii Satyrykon w postaci indywidualnej ekspozycji („Moja dusza gra(i)fika”, 2011).

pasek_wosik_1_zm

Dwa lata później, podczas wrocławskich „Skłonności do ostrości” poznaliśmy nieco szczegółów ze studenckiego etapu jej życia. Sympatyczny dialog pedagogów wrocławskiej ASP, opiekunów tej edycji – Magdy Wosik i Tomka Brody, opowiadających o swoich podopiecznych i konfrontujących ich doświadczenia z własnymi to jeden z najbardziej wyrazistych pomysłów na towarzyszące wystawom „Skłonności” wydawnictwo. Teraz zaś, w ramach „Spotkań z ilustracją” będziemy mieli okazję poznać dokładniej kilka innych aspektów jej jakże wszechstronnego dorobku.

pasek_wosik_2_zmBędzie więc o pierwszych na świecie antykolorowankach, obrazkach z serii „Wytęż wzrok”, które dzieci i rodzice tak pokochali, że zainspirowali artystkę do stworzenia w tej formie całej książki, o bezprecedensowych śledztwach agenta Kota w Półbutach i Kapitana Wilka na tropie, ilustrowaniu powieści dla młodzieży, komiksie z Pana Tadeusza, obrazkach dla najmłodszych i najstarszych, wierszykach… Czy to wszystko się w ogóle da się wymienić i omówić w ciągu jednej godziny?
Tak czy inaczej, zapraszamy w piątek, 30 września o 12.30.

pasek_wosik_4_zm

Wiele z tego, o czym była wyżej mowa można zobaczyć na stronie artystki.
http://www.wosik.com.pl
Pewną pomocą w poruszaniu się w bogatym świecie jej twórczości ma służyć również jak zwykle wydany w związku ze spotkaniem z Magdą Wosik folder.

Folder_Wosik_miniatura Ulotka_Magda Wosik_PDF

cykl „Spotkania z ilustracją” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
mkidn_01_cmyk_zm_zm