I przed wernisażem (2)

I przed wernisażem

To już jutro:

I przed wernisażem

Stało się już tradycją, że po premierowym pokazie podczas festiwalu w Legnicy wystawa trafia do Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Tak działo się przez 20 lat począwszy od 1992 roku i po trzyletniej przerwie od zeszłego roku odbudowujemy ten zwyczaj. Jeszcze znacznie dłuższy staż – od 1979 roku – ma przyznawana w ramach konkursu Nagroda Dyrektora Muzeum Karykatury. Eryk Lipiński, Ferdynand Ruszczyc, Wojciech Chmurzyński, Elżbieta Laskowska to kolejne ogniwa tej współpracy i przyjaźni.

Przy okazji prezentacji wystawy pokonkursowej w Warszawie w dniu wernisażu wręczamy również Szpile Satyrykonu. Dzięki uprzejmości i pomocy Artura Andrusa uroczystość odbywa się na antenie radiowej Trójki, w Akademii Rozrywki (15 września 2016 r. o 13.00).

W tym roku laureatami Szpil zostali:

Joanna Kołaczkowska
Talent na miarę Ireny Kwiatkowskiej. Mistrzyni improwizacji i wbijania szpil tam gdzie trzeba.

Wojciech Młynarski
Ponieważ Jego teksty znowu są nam potrzebne jak tlen. Nie straciły na aktualności i pomagają nam przetrwać kolejną paranoję.

Oboje zaś również za to, co robią dla naszej coraz bardziej smutnej Ojczyzny.

Laureatów Szpil Satyrykonu 2016 wyłoniła Kapituła, w skład której weszli: Artur Andrus, Magda Czapińska, Magda Piekarska, Janusz Weiss, Grzegorz Szczepaniak.

Nominowani do nagrody byli również: Piotr Bukartyk, Jacek Fedorowicz, Jan Koza, Zenon Laskowik, Rafał Madajczak, kabaret Mumio, Cezary Nowak (Cezik), Katarzyna Piasecka, Maciej Stuhr, Przemysław Wojcieszek.

http://www.polskieradio.pl/9/323/Artykul/1668088,Wreczamy-Szpile-Satyrykonu-2016

I przed wernisażem (2)
Skip to content